::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

!انجمن تفریحی و تخصصی ابزار قرمز

ابزار قرمز با اهداف کمک به وبلاگنویسان ایرانی به صورت رایگان در سال 92 شروع به کار کرده
می کوشد تا بهترین ها را برای کاربران خود فراهم کند.
کافیست مشکلاتتان را با تالار گفتگو ابزار قرمز در اشتراک گزارید تا در کمترین زمان مشکلتتان حل شوند!


آفلاینارسال‌ها : 1
عضويت : 14 /1 /1400
کولر گازی از جمله مهمترین وسایل پرکاربرد در تابستان است به ویژه در مناطق شرجی که هوایشان رطوبت زیادی نیز دارد و کولر باید در تمام مدت شبانه روز روشن باشد، داشتن یک وسیله سرمایشی اهمیت خود را نشان می دهد.
از طرفی برخی از انواع کولرهای گازی ، دو منظوره بوده و در زمستان نیز به عنوان یک وسیله گرمایشی مورد استفاده قرار می گیرد لذا با توجه به ضرورت وجود کولر گازی در منزل، لازم است که به سرویس کولر گازی بیشتر توجه شود.
وسایل برقی اگر به درستی به کار برده نشوند، خیلی زود عمر مفید خود را از دست می دهند همچنین نحوه استفاده شما از کولر و سرویس کولر گازی نقش مهمی در سلامت ، طول عمر و کارایی دستگاه خواهد داشت به چند مورد زیر توجه کنید:
• در هر کولر گازی فیلترهایی قرار گرفته است که هوا را تصفیه می کند کثیف شدن این فیلترها، منجر به کاهش راندمان دستگاه و افزایش مصرف انرژی می شود بنابراین با سرویس کولر گازی باید نسبت به تمیز کردن فیلترها اقدام نمود.
• ممکن است که کولر گازی شما علی رغم این که سالم است، ولی به دلیل داشتن نقص های جزئی همانند آبریزش از کولر نتواند پتانسیل خود را در خنک کردن محیط نشان دهد.
• برخی نقص ها در کولر گازی اگر چه کوچک بوده و زیاد به چشم نمی آیند ولی باعث می شوند که کولر فشار زیادی را متحمل شود تا بتواند عمل خود را انجام دهد شما می توانید با سرویس کولر گازی از کولر خود با کیفیت اولیه در زمان خرید، بهره مند شوید.

بهترین زمان برای سرویس کولر گازی
تمامی وسایل الکتریکی نیاز به سرویس دوره ای دارند که اگر در زمان مناسب خود سرویس نشوند متحمل هزینه های زیادی خواهند شد فصل بهار مناسب ترین زمان جهت سرویس کولر گازی است زیرا در این زمان هنوز اسپیلت شروع به کار نکرده و امکان خرابی اول فصل وجود دارد.
لازم به ذکر است مناسب ترین زمان جهت سرویس کولر گازی هر دوسال یکبار است اما چک کردن آن همان فصل بهار توصیه می شود به دلیل اینکه کولر گازی و اسپلیت مدام هوای محیط را از خود عبور داده و با نشست همیشگی گرد و خاک و چربی رو به رو هستند.
اگر که کولر گازی را به موقع سرویس نکنید ، کثیفی فیلتر و همین طور کندانسور سبب میشود که زمان و هزینه بیشتری صرف خنک شدن محیط شود و کمپرسور بیش از اندازه کار کند و آمپر آن بالا رفته و برد دستگاه و سیم کشی و حتی کمپرسور آسیب می بیند که این موضوع خود هزینه بالایی در بر دارد.
در صورت تمایل به کاهش هزینه سرویس کولر گازی می توانید پنل و کندانسور را هر چند وقت یک بار خودتان نیز تمیز کنید با انجام این کار هم خاطری آسوده دارید که دستگاه شما مدت زیادی را هوای مطبوع به شما میرساند و سریع تر محیط را خنک میکند و هم اینکه مقدار برق مصرفی را کم میکنید.
به نظر شما کولر گازی چه مزایایی نسبت به کولر آبی دارد؟ یکی از مهم ترین مزایای کولر گازی نسب به کولر آبی این است که کولر گازی در عین حالی که محیط را به طور یکنواحت و سریع تر خنک می کند باعث می شود که در هزینه ی مصرف برق نیز صرفه جویی می کند.
مراحل مقدماتی در سرویس کولر گازی
با توجه به آن چه که گفته شد شما اکنون با ضرورت سرویس کولر گازی آشنا شده اید اما ممکن است در این زمینه چندین سوال برای شما پیش آمده باشد که در ادامه با ذکر نکاتی، سعی می کنیم به این سوالات پاسخ دهیم:
    [*]در ابتدا و قبل از این که سرویس کولر گازی را شروع کنید، حتما از قطع بودن برق دستگاه مطمئن شوید.[*]اگر ملاحظه کردید که کولر گازی نمی تواند به خوبی محیط را خنک نماید، در ابتدا باز و بسته بودن دریچه را چک نمایید.[*]در مرحله بعد تنظیمات کولر گازی را چک کنید تنظیمات شامل مواردی از جمله تنظیم دما و زمان کولر گازی است.[*]یکی از مهمترین اقداماتی که در سرویس کولر گازی باید انجام شود، تعویض فیلترهای کولر است این کار، کارایی کولر را چندین برابر می کند.[*]توصیه ما بر این است که هر سال قبل از رسیدن فصل تابستان، حتما فیلترها را بررسی نموده و در صورت کثیف بودن، آن ها را تعویض نمایید.
شنبه 14 فروردین 1400 - 15:25برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.