::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

!انجمن تفریحی و تخصصی ابزار قرمز

ابزار قرمز با اهداف کمک به وبلاگنویسان ایرانی به صورت رایگان در سال 92 شروع به کار کرده
می کوشد تا بهترین ها را برای کاربران خود فراهم کند.
کافیست مشکلاتتان را با تالار گفتگو ابزار قرمز در اشتراک گزارید تا در کمترین زمان مشکلتتان حل شوند!


آفلاینارسال‌ها : 1
عضويت : 14 /9 /1400
مهم است که بدانیم چگونه سر ادکلن را باز کنیم تا والف خراب نشود، ما در این مقاله سعی کردیم به بررسی این موضوعات بپردازیم و بدانیم که اصلا والف چیست و تعمیر آن چگونه انجام می شود؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که وقتی عطر می خرید و می خواهید برای اولین بار روی بدن خود اسپری و تست کنید، متوجه می شوید مقداری عطر از زیر والف نشت کرده و کم کم هم بیشتر می شود و یا در برخی مواقع ممکن است فنر والف شکسته شده باشد و نتوانید عطر را اسپری کنید.

هیچکدام این تجربه ها برای ذهن ما حس خوبی را تداعی نمی کند، مخصوصا اگر عطر را تازه خریداری کرده باشید و والف عطر به خوبی کار نکند فکر می کنید که احتمالا عطر تقلبی است.


والف چیست؟

به بخشی که باعث اسپری یا پاشیدن عطر می شود را در اصطلاح والف می گویند. در واقع خروجی عطر از شیشه از این قسمت انجام می پذیرد که به آن والف یا ولو می گویند.

چرا هنگام اسپری کردن عطر باید والف آن را تا آخر فشار دهید؟

وقتی که برای اولین بار از عطر استفاده می کنید ممکن است والف عطر را تا آخر فشار ندهید که کمتر اسپری کنید که بیشتر از آن عطر استفاده کنید اما این کار اشتباه است، به این دلیل که وقتی تا آخر والف را فشار ندهید مقداری عطری که به بیرون اسپری نشده با هوا ترکیب شده و از زیر والف به بیرون نشت می کند و باعث می شود با هر بار اسپری عطر تمام آن قطره قطره از زیر والف به بیرون بریزد و این ضرر بیشتری را به شما وارد می کند.

پس هنگام اسپری کردن عطر والف ان را تا آخر فشار دهید. البته برای تعمیر والف می توانید با یک دستمال کاغذی خشک درپوش والف را بردارید و خشک کنید و سپس درپوش را دوباره به جای اولیه خود قرار دهید و از عطر استفاده کنید. در اینصورت مشکل برطرف خواهد شد.تعمیر والف عطر

هنگام استفاده از عطر ممکن است فرد فشار زیادی را به والف عطر وارد نماید یا بطری عطر با زمین برخورد کند و ضربه ای بخورد بطوری که پس از آن والف عطر به خوبی کار نکند و ما مجبور به تعمیر والف عطر شویم.

این پروژه تعمیر شامل یک دستورالعمل گام به گام در مورد چگونگی تعمیر والف عطر است. بنابراین، این تعمیر مستلزم این است که هنگام اجرای ان اقدامات ایمنی بیشتری را انجام دهید زیرا بطری از شیشه ساخته شده است که اگر به آرامی مورد استفاده قرار نگیرد به راحتی می شکند.
ما به شما تعمیر والف عطر در خانه را هرگز پیشنهاد نمیکنیم به این خاطر که احتمال شکستن بطری عطر توسط شما در هنگام تعمیر زیاد است و اگر شیشه عطر گران قیمت شما بشکند بی شک خسارت زیادی را متحمل خواهید شد؛ پس بهتر است این کار را به کارشناسان متخصص در این حرفه بسپارید و با آرامش خاطر تعمیر حرفه ای آن دیگر نگران هیچ چیز نباشید.اگر والف عطر خراب باشد یعنی اصلا اسپری نکند، راهکار چیست؟

نگران نباشید با یک هزینه جزئی والف عطر شما تعویض می شود، بهتر است این عطر را برای دفتر آرانیکا بفرستید تا ظرف مدت 72 ساعت والف جدید جایگزین شده و عطر برای شما ارسال شود.

بعضی از اشخاص فکر می کنند که اگر عطر را از شیشه آن خارج شود و درون ظرف دیگری ریخته شود. رایحه خود را از دست می دهد، در حالکیه اصلا اینطور نیست این مطلب به این دلیل عرض شد که چون در بعضی مواقع امکان تعمیر والف وجود ندارد پس مجبور هستیم که شیشه ی عطر را عوض کنیم که این مورد اصلا در رایحه و نت های عطر تاثیر گذار نخواهد بود.
عطر شما امضا شماست - آرانیکا
یکشنبه 14 آذر 1400 - 14:03برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.