::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

!انجمن تفریحی و تخصصی ابزار قرمز

ابزار قرمز با اهداف کمک به وبلاگنویسان ایرانی به صورت رایگان در سال 92 شروع به کار کرده
می کوشد تا بهترین ها را برای کاربران خود فراهم کند.
کافیست مشکلاتتان را با تالار گفتگو ابزار قرمز در اشتراک گزارید تا در کمترین زمان مشکلتتان حل شوند!


تعداد بازدید : 116
آفلاینارسال‌ها : 144
عضويت : 25 /10 /1397
کابل شبکه یا کابل LAN چیست؟

کابل شبکه یکی از اجزای مهم شبکه های کامپیوتری به حساب می آید. برای اینکه یه داده از یه کامپیوتر به یه کامپیوتر دیگه تحت شبکه ارسال شود، داده باید یه سری مراحل نرم افزاری و سخت افزاری را طی کند مثلا کد گذاری شود، دسته بندی شود، مقصدش مشخص شود و نهایتا به یه داده قابل انتقال تبدیل شود و از طریق کابل در شبکه منتقل شود . در واقع کابل شبکه ، رابط بین دستگاه ها در شبکه هست که فقط می تواند صفر و یک (جریان و ولتاژ الکتریکی) را منتقل کند.


انواع کابل شبکه تابیده شده از لحاظ مقاومت در برابر نویز کابل های کنونی Twisted-Pair از لحاظ ساختار به دو دسته کلی UTP و STP تقسیم بندی می شوند. کابل های STP یا شیلددار کابل هایی هستند که به منظور کاهش تداخل الکترومغناطیسی (EMI) یا همان نویز، در آن ها از شیلد استفاده شده است. کابل های twisted-Pair کنونی از 4 زوج به هم تابیده شده تشکیل شده اند. کابل های شبکه بر اساس نوع شیلد به کار رفته به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

کابل شبکه Cat5e


کابل های UTP و انواع مختلف کابل های STP را بررسی خواهیم کرد:
[list=]
 • کابل های شبکه UTP[list=][*]کابل های شبکه STP[list=][*]کابل های شبکه FTP یا F/UTP[list=][*]کابل های شبکه S/UTP[list=][*]کابل های شبکه SF/UTP یا SFTP[list=][*]کابل های شبکه S/FTP[list=][*]کابل های شبکه F/FTP[list=][*]کابل های شبکه U/FTP[list=][*]کابل های شبکه U/UTP

 • محصولات سامانه ارتباط وستا

  کابل فیبر نوری
  سوییچ شبکه
  مدیا کانورتور
  رک ایستاده

  شنبه 12 مهر 1399 - 10:30
  آفلاین  ارسال‌ها : 144
  عضويت : 25 /10 /1397
  پاسخ : 1 RE کابل شبکه ارزان :
  کابل شبکه اشنایدر دیجی لینک

  کابل شبکه اشنایدر دیجی لینک Cat6 SFTP مشتمل بر ۴ زوج سیم مسی بهم تابیده می باشد که به وسیله یک دیوایدر عایق از یکدیگر جدا شده اند . برای جلوگیری از نفوذ نویز الکترو مغناطیس، به دور زوج سیمها به ترتیب یک لایه فویل و یک لایه شیلد فلزی کشیده شده است . وجود شیلد و فویل باعث میشود که با خیال آسوده از کابل دیجی لینک فوق در کنار منابع تولید نویز مثل کابل برق استفاده شود . فرکانس کابل Cat6 SFTP دیجی لینک 250MHz می باشد و بیشتر در شبکه های با سرعت 1000Mbps بکار گرفته می شود . جهت اطلاع از قیمت کابل شبکه دیجی لینک با تلفن های شرکت تماس حاصل نمایید.

  محصولات سامانه ارتباط وستا


  پچکورد
  رک دیواری
  کابل شبکه
  آداپتور فیبر نوری
  نمایندگی سیسکو
  کابل فیبر نوری
  سوییچ شبکه
  مدیا کانورتور
  رک ایستاده
  شنبه 11 بهمن 1399 - 09:44  برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.