::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

!انجمن تفریحی و تخصصی ابزار قرمز

ابزار قرمز با اهداف کمک به وبلاگنویسان ایرانی به صورت رایگان در سال 92 شروع به کار کرده
می کوشد تا بهترین ها را برای کاربران خود فراهم کند.
کافیست مشکلاتتان را با تالار گفتگو ابزار قرمز در اشتراک گزارید تا در کمترین زمان مشکلتتان حل شوند!


آفلاینارسال‌ها : 7
عضويت : 29 /11 /1397
سيستم هيدروليک در کليه صنايع ترتيبي مورد استفاده قرار مي گيرد. از سيستم ترمز ماشين گرفته تا جک خودرو و ليفتراک، که همه موارد از يک اصل اوليه تبعيت مي کنند. بالابر هيدروليکي نيز از اين قاعده مستثني نيست و هيچ تفاوتي در اصل کلي هيدرليک در سيستم آن وجود ندارد.
قطعات اصلي يک بالابر يا آسانسور هيدروليکي شامل اين موارد است :
- پيستون به همراه سيلندر (جک هيدروليک)
- ذخيره يا تانک روغن
- پمپ
- الکتروموتور (جهت عملکرد پمپ)
- شيرمعمولاً بالابر هيدروليکی داراي يک محفظه ماشين است که درون آن پمپ، مايع سيال (روغن)، و موتور قرار دارد. در عين حال شايد با مشکل کمبود فضا روبرو باشيم. در نتيجه مي توان يک دستگاه بدون محفظه يا روملس (MRL) تهيه نمود.
نحوه عملکرد بالابر هيدروليکي
همانطور که گفته شد، اصلي ترين نکته در فروش بالابر اطلاع از نحوه عملکرد آن است. بالابر هيدروليکي بر اساس يک اصل کار مي کند :
- براي بالا رفتن پمپ هيدروليک روغن را تحت فشار و سيکل بسته، درون سيلندر وارد مي کند و پيستون به جلو رانده مي شود که منتج به بالا رفتن بالابر مي گردد.
- براي پايين آمدن شير هيدروليکي باز شده و مسير روغن جهت بازگشت به تانک روغن باز مي گردد. نيروي لازم جهت اين کار همان نيروي جاذبه ايست که به شاکله اصلي بالابر وارد مي شود. دياگرام زير همين عملکرد را نشان مي دهد.زماني که شير بسته مي شود، روغن فقط مي تواند از طريق تانک روغن وارد سيلندر شود و وقتي شير باز است روغن فقط از درون سيلندر به داخل تانکر بر مي گردد. شاسي هاي کنترل موجب عملکرد پمپ و به حرکت درآمدن روغن مي شوند. وقتي به سطح مدنظر مي رسيم پمپ خاموش شده و سکوي بالابر در بالاترين نقطه دستگاه و در همان سطح متوقف مي گردد. در اين نقطه روغن درون سيلندر حبس شده است. موقعيت، اندازه و عملکرد سيلندر مي تواند 2 حالت داشته باشد : چاله دار و بدون نياز به چاله.

دوشنبه 09 تیر 1399 - 18:05برای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.